Vožtuvų liejinių analizė ir tobulinimo bendrosios defektai

1. žiotelės

Tai metalo kietėjimo procesas gali neišvengė dujų liko metalo viduje mažos skylutės formavimas, vidinės sienos yra lygi, kurioje yra dujų, ultragarso turi didelį atspindžio, bet ir todėl, kad jis iš esmės rutulio ar elipsoido formos, t. y. taško pavidalo defektai, turinčių įtakos jo atspindys amplitudės. Žiotelės, kad luito suspaudžiami į ploto trūkumą kalimo arba sukti ir yra naudinga buvo nustatoma ultragarso tyrimu.

2. susitraukimas ir laisvi

Liejimo arba luito aušinimo kietėjimas, tūris trauktis, baigiamoji dalis dėl Skysto metalo kietėjimo gali susiformuoti tuščiaviduriai pavidalo defektai. Dideles ir koncentruotas ertmės vadinamos susitraukimas ir mažas, išsibarsčiusios erdves, vadinami atsukamos. Paprastai jie yra sukietintos baigiamajame luito arba liejimo centro. Vidinės sienos yra grubus ir apsuptas daug priemaišų ir smulkios poros. Šiluminio plėtimosi ir susitraukimo įstatymą, susitraukimas yra neišvengiamas, tačiau perdirbimo procesą skirtingais metodais turi skirtingos formos, dydį ir vietą, kai ji apima liejimo arba luito kūnas tampa su trūkumais. Atveju erzina kalimo, į lydinius taps likutinė sumažėjimas (susitraukimas likutinė, likusių susitraukimas), jei jis nėra pašalintas iš kalimo.

3. šlako

Lydymo proceso metu ar ugniai ant pirties krosnių šlakas yra akytasis į skysto metalo ir yra pernešamas liejimo ar luito kūno per liejimo formos šlako defektas. Šlakas nėra paprastai vienoje valstybėje, dažnai tankus narėje arba išsibarstę ne differnt gylyje, kuri yra panaši į matavimo defektai, bet linkę turėti tam tikro laipsnio.

4. sumaišyti su

(Pvz., oksidus, sulfidus, ir kt.) lydymo procesas - nemetalinių intarpų arba priedų tam tikrų komponentų metalo komponento nėra visiškai ištirpsta ir lieka formos metaliniai intarpai pvz., didelio tankio, aukštas lydymosi taškas komponentai - Volframas, molibdenas, ir pan.

5. atskyrimas

Liejimo arba luito segregacija daugiausia remiasi susiformavusių lydymo proceso ar dėl yra nevienodai pasiskirsčiusios, sudėtinių metalų lydymo sudedamųjų dalių atskyrimą. Izoliuotose vietovėse mechaninės savybės skiriasi nuo viso metalo matrica. Skirtumas yra už leistiną standartas apimtis tampa trūkumu.

6. liejimo įtrūkimų

Plyšiai Liejinyje atsiranda daugiausia dėl to, kad susitraukimas streso metalo aušinimo ir kietėjimas viršija medžiagos stiprumo. Jis susijęs su formos projektavimas ir liejimo ir metalo medžiagos krekingo liejimo procesas. (Pvz., Karštas trapumą kai sieros kiekis yra didelis, šalto trapumą, kai fosforo kiekis yra didelis ir kt.). Į lydinius, taip pat gaminame ašinis tarpkristalinė įtrūkimų tolesnių Pliauska kalimo, jei ne kalimo, kalimo tapti vidaus įtrūkimus kalimo, liks.

7. šaltas atskyrimas

Tai liejimo, daugiausia susiję su liejimo procesu projektavimas liejimo, dėl purslų, akrobatikos, pilant ar dviem kryptimis, skirtingomis kryptimis (ar kelias sritis), unikalus atsilupimas defektas) metalo srautų ir kitų priežasčių, nes į Skysto metalo paviršiaus, kurį sudaro pusiau kietos filmas lieka organizme liejimo formos diafragma, kaip srities tipą defektų.

N

Tai kai su nerūdijančio plieno, kaušas prie luito, liejimo luito, nes pilant pertraukimo, pristabdyti ir kitų priežasčių, pirmasis pilant Skysto metalo paviršiaus ore greitai aušinamas suformuoti oksido plėvelę, – toliau naujas skystis pilant metalo Breaking per luito į į lydinius ir laikytis įvairiapusio formavimas (srities tipą) defektai, tai vėliau plieno luito erzina kalimo negali būti verčiami pašalinti.

9. Anisotropy

Kai liejimo arba luito atvėsinamas ir sukietėja, vėsinimo greitis nuo paviršiaus centre yra skirtingas, todėl kristalografines struktūras, eksponuoti anisotropy mechaninių savybių ir dėl to anisotropy, akustinė ypatybės, paviršiaus yra skirtingas garso greitis ir izoliacijai. Šio anisotropy buvimas turės neigiamos įtakos dydį ir vietą defekto vertinant liejimo ultragarso kontrole.

didinimo priemonių

(1) lydymo įranga geležies skystas komponentas prastas gebėjimas palaikyti ir stabilumo smėlio maišytuvo nėra gerai. Išsilydžiusios geležies sudėties yra ribotas veiksnių, pvz., kokso, krosnies tipo, oro srautą ir žaliavų sąlyga. Dervų smėlis yra paveikta veiksnių, tokių kaip temperatūra, dervos ir rūgšties įdėjimas. Tokių kaip smėlis dažnai neina, per regeneraciją ir aušinimo lovos, taip, kad smėlio temperatūra yra aukšta, atsilikusias smėlio stiprumas, liejimo smėlio, patinimas, sunkus, todėl didėja liejimo susitraukimas, susitraukimas defektų linkę.

(2) smėlis ertmės ir pilant procesas išsilydžiusios geležies tiesiogiai sukelti trachoma ir smėlio defektai poveikio.

(3) išsilydžiusios geležies lydymo įranga visada bus šlako kartos, pilant išlydyto ketaus kieto ir skysto šlako kartu išsilydžiusios geležies į ertmę į formą Šlakas skylė.

(4) gamybos procese, azoto kiekis išsilydžiusios geležies kylant temperatūrai didėja, ir mažėja didėjant anglies ekvivalento. Kai azoto ir vandenilio yra kartu, tai lengva forma poras, kuri yra pagrindinis šaltinis.

(5) apačioje pelėsiai yra ne tokios griežtos, forma iki paskirties vietą, netolygus ir deformacijai, dėl to smėlio tipo paviršius nelygus, kada tipo aukštyn ir žemyn tarp didesnių, dėl ko paviršiniai dydžio, prastos formos tipą.

(6) 2.2m kūnas smėlio branduolys – pylimo procesą poslinkis žemyn, koja yra pagrindinė priežastis, dėl nelygios sienos storis papėdėje. Dėl

Pagal priežastis, vožtuvų liejimo defektų, mes daugiausia iš šių aspektų imtis gerinimo priemones:

(1) atitinkamai padidinti geležies skystas anglies ekvivalento, grafitizacijos plėtrą savarankiškai užpildyti stiprinti medžiagos panaudojimas.

(2) Chung langelį, kad užtikrintumėte smėlį, pagerinti smėlio tipo stiprumą, ir skatinti liejimo iš pildymo pajėgumų kompaktiškumas.

(3) prieš tipo ertmės prieš išsibarsčiusios smėlio pūtimo valyti, ir atidžiai patikrinkite ertmė.

(4) po išpilstymo svetainę pagal vožtuvo korpuso pilant ne pylimo, vartų taurės ir išleidimo skyles padengti stora, siekiant užkirsti kelią išsibarsčiusios smėlį į.

(5) prieš pilant kietas skysčio paviršiaus išsilydžiusios geležies valyti; pagerinti pirminį pilant temperatūros išsilydžiusios geležies susilpninti geležies oksido antrinės oksidacijos šlako; vožtuvas liejimo kiek įmanoma po pradinio pilant atidaryti, po to daug plonas šlakai; 610 mm (24 coliai) F kūno vožtuvas, bėgikas juosmens sąnariuose, kartu su kitų parametrų, kai pilstymas, importo ir eksporto yra filtro daugialusčiams juosmens filtro tinklelis gerėja monolitinis pavidalo gerinti slagging poveikis į strobavimo sistema.

(6) kiek įmanoma naudoti anglinio plieno žaliavos, įprasta pilka mesti ketaus arba kaliojo ketaus atgal imti; sumažinti geležies lydinio elementų, pavyzdžiui, Cr, Mn ir kitą turinį, siekiant sumažinti geležies kiekį savo dujas; Ir lietingą dieną ar drėgmė didesnė sezono, kitas branduolys yra geriausia naudoti fakelas į ertmę, smėlio pagrindinių paviršių kepti vėl sumažinti smėlio dujas; naudoti aukštos temperatūros, pylimo maži vožtuvai, siekiant palengvinti jų pačių skysčių išmetimo ir šlako susidarymui mažinti.

(7) pilant 1067mm (42 in) F kūno vožtuvas, reikia ilgalaikio maišytuvu pačios grindys pačios Chung, tipo ir grindų ir neturėtų būti jokių šiukšlių; neleidžiama pateikti kitose vietose, siekiant sumažinti jį draudžiama pakelti smėlio ir į pelėsių plokštė kartu, kad išvengti deformacijos lyties.

(8) supilkite 2.2n, sklendės korpusas, pagrindinis branduolys branduolys koja įdėti dervų kiekį smėlio ir kuo greičiau įvesti. Dėl

Po to, kai dėl pirmiau minėtų priemonių tobulinimo, visos gamybos, 2413.78t vožtuvų, vidaus atliekų 1,15 %, išorės atliekų 1.73 %, išsamus atliekų norma 2,88 % dydžio norma. Palyginti su patobulinta laužo norma, vidaus atliekų norma sumažėjo 2,39 procentiniais punktais, išorės atliekų norma sumažėjo 2.85 procentiniais punktais, visapusišką laužo rodiklis sumažėjo 5,24 procentiniais punktais, poveikis yra puikus.