Automatinio liejimo integruotas dizainas

Integruotas automobilio liejimo projektas

Suteikiant automobilių energijos taupymą ir mažinant gamybos poreikių sąnaudas, visapusiškai išnaudoti liejimo, pirminio štampavimo, suvirinimo, kalimo ir liejimo privalumus, sudarančius kelias dalis, pagrįstos konstrukcijos ir struktūros optimizavimo, kad būtų pasiekta integruotų dalių liejimas Formavimas gali efektyviai sumažinti dalių svorį ir sumažinti nereikalingą perdirbimo technologiją, kad būtų pasiektas dalių svoris ir didelis našumas.

Plastinė automobilių liejimo integravimo tendencija yra akivaizdi plieno liejinių iš spalvotųjų metalų liejinių gamyboje. Siekiant visiškai išnaudoti liejimo procesą, kad būtų pasiekti sudėtingų konstrukcinių liejinių gamybos ypatumai, buvo integruota durų plokščių, sėdynių skeleto, prietaisų skydo, priekinio rėmo ir ugniasienės konstrukcija bei kita integruota aukšto slėgio konstrukcija Liejiniai, kurių dydis yra gerokai didesnis už dabartinę produkciją Casting, poreikis 4 000-5 000 t arba net didesnis tonažo liejimo mašina gamybai.

Automobilių liejinių svoris

Siekiant užtikrinti automobilio stiprumą ir saugumą pagal automobilio prielaidas, kiek įmanoma sumažinti preparato kokybę, pasiekti lengvojo automobilio galią, sumažinti degalų sąnaudas ir sumažinti išmetamųjų teršalų kiekį. Transporto priemonės kokybė sumažinama 100 kg, o degalų suvartojimas per 100 km gali būti sumažintas 0,3-0,6 L. Jei transporto priemonės svoris sumažėja 10%, degalų naudojimo efektyvumas gali būti padidintas 6% iki 8%. Atsižvelgiant į aplinkos apsaugos ir energijos taupymo poreikius, automobilio svoris tapo pasaulio automobilių plėtros tendencija, automobilių liejinių svoris tapo viena svarbiausių automobilių liejinių vystymosi krypčių.