Kaip patikrinti mašinų liejinių defektus

Kaip patikrinti mašinų liejinių defektus

Mašinų liejinių kokybei užtikrinti mašinų liejiniai turėtų būti grindžiami skirtingais naudojimo būdais ir reikalavimais, naudojant skirtingus tikrinimo metodus, laiku atpažinti defektus, kurie neleidžiami. Defektų tikrinimas paprastai priėmė tokius metodus.

(A) patikrinimo paviršiaus šiurkštumo patikrinimo išvaizda turi būti atitinkamomis apšvietimo sąlygomis vizualiuoju lietimo bloku, atsižvelgiant į identifikavimo paviršiaus būklę, o matavimo įrankis - mašinų liejinių dydį duomenys, statistiniai metodai mašinų liejinių defektų normos tikslumui nustatyti.

(B) visų mašinų liejinių cheminė analizė, cheminė sudėtis yra labai svarbi, todėl daugeliu atvejų cheminė sudėtis yra priimtinumo indeksas. Cheminė sudėtis taip pat netiesiogiai lemia mašinų liejinių mechanines savybes ir trūkumų atsiradimą.

(3) mechaninio veikimo bandymas. Kietumo testas yra pirmasis, kuris išbandė, ar mašinų liejimo metu atsirado defektas, šio amžiaus pradžioje Jungtinės Amerikos Valstijos buvo Masažinių liejinių liejinių cilindrų galvutės bandinio smėlio dalyje, pvz. nes kietumas viršija tam tikrą vertę, kuri yra neišvengiamų plyšių. Šis metodas yra paprastas ir neįprastas.

(4) metalografinis tyrimas (metalografinis mikroskopo bandymas) su optiniu mikroskopu ir po to padidintas 50 ~ 2000 kartų, kad būtų stebimas poliruoto metalo paviršius, mėginys neturint erozijos įjungimo sąlygomis (naudojant ryškius, tamsius ir poliarizuotus, trukdžius ir mikro kietumas ir kitos funkcijos, atsižvelgiant į GB10561-89 reitingą), po erozijos ir grūdų dydžio patikrinimo. Šis metodas yra plačiai naudojamas mikroskopinių defektų patikrinimui, bet taip pat dažniausiai naudojamas makroskopinių defektų mikroskopinių savybių tyrimui.

(5) Neardomieji bandymai (neardomieji bandymai) Tarp jų osmoso bandymo metodas (ISO3452), magnetinių dalelių bandymo metodas, sūkurinio srovės bandymo metodas gali būti naudojamas tik mašinų liejinių paviršiaus ar defekto patikrinimo paviršiaus daliai, Liejinių mašinų gilių defektų tikrinimas, linijos perdavimo metodas (ISO 5579), tomografija ir ultragarso defektų aptikimo metodas. Pastaraisiais metais nesėkmingi testavimai sparčiai vystėsi, nes duomenų apdorojimas ir aparatūra paprastai yra nešiojami, o tai labai pagerina tikrinimo patikimumą ir lankstumą.