Plėtros tendencijas automobilių liejimo ir liejimo technologija

Plėtros tendencijas automobilių liejimo ir liejimo technologija

Liejimo yra viena seniausių metalo formavimo metodus, o apie 15 – 20 % auto dalys yra Liejiniai gaminami iš skirtingų liejimo būdai. Šie liejiniai yra daugiausia pagrindinių komponentų elektros energetikos sistemos ir svarbūs konstrukciniai elementai. Šiuo metu Europoje ir JAV automobilių pramonės išsivysčiusios šalys, liejimo gamybos technologijos, pažangios, gera prekių kokybė, automobilių liejimo aukštos gamybos efektyvumas, aplinkos taršą automobilių. Liejimo žaliavos ir pagalbinės medžiagos buvo suformuota serija ir standartizavimo, visas gamybos procesas buvo pasiektas mechanizavimo, automatizavimo ir žvalgybos. Šiose šalyse paprastai naudoti skaitmeninių technologijų lygis, liejimo proceso modelį, liejimo laužas norma maždaug 2 – 5 %, ir sukūrė tarptautinių paslaugų sistemos ir tinklo technologijų pagalba. Priešingai, nors Kinijos automobilių liejinių didesnę produkcijos, bet dauguma iš jų yra mažos pridėtinės vertės ir techninė turinio, struktūros yra gana paprasta juoda liejinių, o tarpas tarp užsienio lygį. Šiame straipsnyje daugiausia iš automobilių energijos taupymo ir aplinkos apsaugos ir kitus plėtros aspektus poreikius, aptaria automobilių liejimo ir automobilių technologijų vystymosi kryptis.

Slėgio liejimo kaip liejimo, automobilių liejimas pagal tam tikrą poveikį, kad lydalo užpildytų ertmę, liejimo audinys tankus, mažoms perdirbimo maržos dydžio tikslumo geromis mechaninėmis savybėmis. Pagal slėgio lygį gali būti padalinta į žemo slėgio liejimo ir aukšto slėgio liejimo dvi kategorijas, uždeda brangumo pelėsių, ypač didelės apimties gamybos automobilių liejinių, didelio efektyvumo, bendra kaina yra labai maža. Šiuo metu beveik visos automobilio perdavimo apvalkalo, sankaba apvalkalo, siurblio korpuso, karbiuratorius apvalkalas, vairo mechanizmo ir kt. yra aliuminio liejimo.

Liejimo procesas parametrai yra kompresinė galia, dėl slėgio, pripildymo greitis, pildymo metu, ūkį laiko, lydymosi temperatūra ir pelėsių temperatūros lydyti. Kaip lydalo likučiai tirpinami aukštos temperatūros, didelės spartos, didelio slėgio užpildymo ertmėje, neišvengiamai yra susijęs su dujų, Taigi išsivysčiusių nemažai naujų procesų, pavyzdžiui, vakuuminio liejimo metodą, deguonies užpildyti liejimo metodą, automobilių liejimo mažos spartos užpildo mirti liejimo metodą "tikslumo" Die liejimo metodą (taip pat žinomas kaip Acumrad metodą, kuris acurate, greitai, tankus), mažo greičio vidutinio slėgio pildymas (NDC) liejimo metodas, yra nauja technologija, neakytojo liejimo. Todėl, pagal charakteristikas liejimo mokslo kontroliuoti proceso parametrų, racionalaus projektavimo ir gamybos pelėsių (įskaitant pylimo sistema, perpildymo išmetimo sistema, pelėsiai, pelėsiai šildymo prietaisams ir balanso kontrolės sistema), naudoti tinkamas danga ir purškimo technologija. Mirti temperatūros ir šilumos balansas yra svarbiausias aukštos kokybės liejimo, automobilių liejimo bendra liejimo pašalinti liejimo pelėsiai ertmę paviršiaus temperatūra 40 % lydinio lydymosi apie realizavimo sąlygos.