Automobilių liejimo proceso žinios ir tobulinimo tendencijos liejimo technologijoje

Liejiniai yra vienas seniausių metalo formavimo būdų. Apie 15% ~ 20% automobilių dalių yra liejiniai, pagaminti naudojant skirtingus liejimo metodus. Šie liejiniai yra pagrindiniai elektros sistemos elementai ir svarbūs struktūriniai komponentai.

Šiuo metu Europos ir Jungtinių Amerikos Valstijų automobilių pramonė išsivysčiusiose šalyse automobilių gamybos technologijas, produktų kokybę, gamybos efektyvumą, aplinkos taršą. Liejiniai žaliavos ir pagalbinės medžiagos buvo suformuota serija ir standartizacija, visas gamybos procesas buvo pasiektas mechanizavimo, automatizavimo ir žvalgybos. Šios šalys paprastai naudoja skaitmenines technologijas, siekdamos sustiprinti liejimo proceso projektavimo lygį, maždaug 2-5% išmesti laužo kiekį ir sukūrė tarptautinę paslaugų sistemą bei tinklo techninę paramą. Priešingai, Kinijos automobilių liejiniai, nors ir didesni gamyboje, dažniausiai yra juodieji liejiniai su pridėtinėmis vertėmis, mažas techninis turinys ir palyginti paprasta struktūra, kurie toli gražu nėra užsienio šalyse. Šis dokumentas daugiausia susijęs su automobilių energijos taupymo ir aplinkos apsaugos aspektais, susijusiais su vystymosi poreikiais, aptariama automobilių liejimo ir automobilių technologijų plėtra.

Atsižvelgiant į didėjančią automobilių energijos taupymo ir aplinkos apsaugos paklausą, taip pat į gamybos sąnaudų mažėjimą, esamo liejimo liejimo ir formavimo pranašumai, originalus štampavimas, suvirinimas, kalimas ir liejimas iš kelių dalių, racionaliai projektuojant ir optimizuojant konstrukcijas integruotų dalių liejimo formavimas, gali veiksmingai sumažinti dalių svorį ir sumažinti nereikalingą apdorojimo technologiją, kad būtų pasiekti lengvojo ir didelio našumo komponentai.

Pagal prielaidą užtikrinti transporto priemonės stiprumą ir saugumą, transporto priemonės svorį galima kuo labiau sumažinti, kad būtų sumažintas transporto priemonės svoris, kad būtų pagerintas transporto priemonės dinaminis veikimas, sumažintas degalų sunaudojimas ir sumažintas išmetamųjų teršalų. Kas 100 kilogramų automobilio mažesnio svorio sumažinimo, 100 km degalų suvartojimas gali būti sumažintas 0,3-0,6 l, jei automobilio svoris sumažėja 10%, degalų naudojimo efektyvumas gali būti padidintas nuo 6% iki 8%. Kadangi reikia aplinkos apsaugos ir energijos taupymo, lengvasis automobilio svoris tapo pasaulio automobilių plėtros tendencija. Lengvoji automobilių liejinių masė taip pat tapo viena iš svarbiausių automobilių liejinių vystymosi kryptys.

Vadinamieji tikslieji liejimo automobiliai liejiniai, daugiausia susiję su prarastomis putomis ir investicijų liejimo technologijomis. Kuriant automobilių liejimo formavimo technologiją, liejimo tikslumo formavimas reiškia liejimo formavimo metodą. Šios rūšies formavimo liejiniai gali būti naudojami tiesiogiai be pjovimo ar pjovimo. Atsižvelgiant į didėjančius liejinių tikslumo reikalavimus, pastaraisiais metais sparčiai plėtojama tikslumo formavimo technologija, ir atsirado naujų liejimo formavimo metodų, tokių kaip tikslus smėlio liejimas, prarastas putų liejimas, kontroliuojamas slėgio liejimas ir slėgio liejimas. "Cosworth" liejimo metodas yra sukurtas Jungtinėje Karalystėje su cirkonio smėlio smėlio pagrindo deriniu, o elektromagnetinio siurblio valdymo įpylimo metodas sėkmingai naudojamas aliuminio lydinio baliono masinei gamybai, ir buvo daugybė technologinių skirtumų, pavyzdžiui, naudojimas žemo slėgio liejimas vietoj elektromagnetinio siurblio liejimo proceso. Šis liejimo metodas gali pagaminti iš aliuminio lydinio cilindrinės sienelės storį 3,5 ~ 4,0 mm, yra tikslaus smėlio liejimo proceso atstovas.

Kad atitiktų vis griežtesnius aplinkosaugos įstatymus ir taisykles, automobilis važiuoja lengvo svorio kryptimi. Kiekvieną 10 proc. Sumažinant transporto priemonės svorį, degalų sąnaudos gali būti sumažintos 5,5 proc., Degalų sąnaudos gali būti padidintos 3 proc. ~ 5 proc., O emisijos gali būti sumažintos maždaug 10 proc. Aliuminio ir magnio bei kitų spalvotųjų metalų liejinių panaudojimas, didelės ir sudėtingos integruotos liejinių struktūros plėtra ir plati tikslios liejimo formavimo technologijos taikymas yra pagrindinis būdas pasiekti lengvųjų automobilių liejinius. Todėl reikia, kad automobilių liejinių tyrimai ir kūrimas bei gamyba būtų vykdomi plačiai naudojant skaitmenines technologijas, plačiai pritaikant aukštos kokybės liejimo medžiagas ir automatikos įrangą bei patenkinant šiuolaikinės automobilių pramonės poreikius.